Efekt szkolenia: Uczestnicy szkolenia potrafią aktywnie sprzedawać, potrafią budować więź z Klientem, właściwie rozpoznawać jego potrzeby i możliwości, radzić sobie z obiekcjami i aktywnie zamykać sprzedaż, wreszcie potrafią radzić sobie z obiekcjami Klientów. Potrafią etycznie i subtelnie stosować zasady perswazji i socjotechniki w relacjach z Klientami.

Program szkolenia:

Techniki Negocjacji w Sprzedaży

 

Sprzedaż również jest pewną metodą negocjacji pomiędzy sprzedającym a Klientem. Wówczas, gdy istnieje możliwość negocjacji przy sprzedaży danych produktów czy usług, w takiej sytuacji firma może ustąpić w określonych sytuacjach, aby osiągnąć sukces w sprzedaży. Aby jednak możliwe było uzyskanie pełnego zaspokojenia Klienta, w takiej sytuacji warto poznać techniki negocjacji w sprzedaży – dzięki nim można osiągnąć cel zadowalający zarówno jedną, jak i drugą stronę rozmów.

 

Umiejętność negocjacji znajduje zastosowanie zarówno w przypadku kluczowych dla firmy kontraktów z Kontrahentami, jak i również podczas codziennej sprzedaży, między innymi w salonach sprzedażowych czy sprzedaży przez telefon. W związku z tym posiadanie informacji dotyczących technik sprzedażowych i negocjacji jest bardzo pomocne w biznesie.

 

Techniki Negocjacji w SprzedażyPoznanie technik sprzedaży oraz technik negocjacji w sprzedaży pozwala na uzyskanie bardzo dobrych rezultatów – nie potrzeba żadnych szczególnych umiejętności czy cech charakteru, gdy skorzysta się z odpowiedniego szkolenia poruszającego tematykę negocjacji w obszarze handlu. Dzisiaj z takiego wsparcia korzysta bardzo wielu przedsiębiorców, którzy również organizują je dla swoich pracowników, ponieważ ich odpowiednie przygotowanie przekłada się na lepszą sytuację firmy.

 

Dzięki szkoleniom dotyczącym technik negocjacji w sprzedaży można dowiedzieć się:

 

 • jak budować pozytywne relacje i więź z Klientem?
 • jak w atrakcyjny sposób prezentować swoją ofertę i zwiększyć liczbę zamówień?
 • jak radzić sobie skutecznie z ewentualnymi obiekcjami Klientów?
 • jak zamykać sprzedaż z Klientem?
 • jak wywierać wpływ na Klientów?

 

Celem uczestnictwa w szkoleniach wspierających negocjację w sprzedaży jest wobec tego uzyskanie kompleksowej wiedzy i umiejętności w zakresie komunikacji, skutecznych negocjacji, a także wykorzystania optymalnych technik sprzedażowych dopasowanych do oczekiwań Klientów.

 

Podczas sprzedaży, szczególnie tej prowadzonej osobiście z Klientem, bardzo ważne jest korzystanie z odpowiednich narzędzi perswazyjnych i przekazywanie komunikatów w sposób werbalny i niewerbalny. Pod uwagę bierze się również kwestie psychologii sprzedaży, ponieważ nie ma jednego, całkowicie skutecznego sposobu na to, aby prowadzić sprzedaż. Kluczowe jest w wobec tego rozpoznanie mechanizmów rządzących procesami decyzyjnymi dotyczącymi podejmowania decyzji zakupowych.

 

Techniki Negocjacji w Sprzedaży – Szkolenie

 

Jedną z moich specjalności jest prowadzenie kompleksowych szkoleń dotyczących perswazyjnej sprzedaży i negocjacji – dzięki temu, że przekazuję Uczestnikom bogate informacje i kładę nacisk na praktykę, jestem w stanie zapewnić tak dobre efekty nauki. Po zakończeniu szkolenia obejmującego techniki negocjacji w sprzedaży można aktywnie planować, sprzedawać i budować relacje z Klientami zgodnie z jego potrzebami i oczekiwaniami.

 

Sprzedaż i Profesjonalna Obsługa Klienta

 

Gdy firmy konkurują o każdego Klienta, wiedza na temat tego, jak skutecznie sprzedawać i zapewniać im profesjonalną obsługę, jest bezcenna. Dzisiaj o sukcesie firmy decyduje nie tylko jej produkt czy usługa, ale również to, jak są one oferowane konsumentom. Wobec tego wiedza dotycząca technik sprzedaży i obsługi Klienta jest w stanie pomóc Ci w łatwiejszym znalezieniu zatrudnienia i uzyskaniu lepszych zarobków.

 

Aktywna sprzedaż skoncentrowana na Kliencie

 

Przekonanie Klienta do produktów i usług może być trudne, gdy nie posiada się odpowiedniego przygotowania w tym właśnie zakresie. Klient, gdy nie będzie odpowiednio obsłużony, może przejść do konkurencji, dlatego najważniejsze jest zrobienie na nim dobrego wrażenia tak szybko, jak jest to możliwe.

 

Sprzedaż powinna wobec tego skupiać się na aktywnych działaniach, które prezentują najważniejsze atuty towaru czy usługi. Jednocześnie sprzedawca musi wiedzieć, jak radzić sobie z obiekcjami Klientów, którzy nie są w pełni przekonani do podjęcia decyzji zakupowej.

 

Ponadto należy pamiętać o zasadach profesjonalnej obsługi Klienta – zbudowanie z nim więzi, kształtowanie wizerunku firmy, dążenie do znalezienia najlepszych rozwiązań to kluczowe kwestie, o których musi pamiętać każda osoba pracująca w handlu. Bez znajomości zasad kierujących obsługą Klienta firma nie będzie mogła wspiąć się na szczyt.

 

Obsługując klienta, trzeba pamiętać między innymi o:

 

 • posiadaniu szerokiej wiedzy dotyczącej usługi czy produktu
 • traktowaniu Klienta z szacunkiem i dostarczeniu mu rzetelnej i merytorycznej informacji
 • pozytywnym nastawieniu wyrażonym także przez mowę ciała
 • poznaniu oczekiwań i potrzeb Klienta i aktywnym słuchaniu jego wypowiedzi

 

Obsługa KlientaZatem każda osoba pracująca z Klientem powinna wiedzieć, w jaki sposób zapewnić mu najlepszą obsługę, która skoncentrowana będzie na pozytywnym zamknięciu procesu sprzedażowego. Zasad tych można się nauczyć, aby następnie wykorzystywać je codziennie w handlu. Poznanie skutecznych, aktywnych technik sprzedażowych, a także typologii Klientów, by móc obsłużyć nawet tych określanych mianem trudnych, jest podstawą w drodze do sukcesu.

 

Skuteczna sprzedaż i profesjonalna obsługa Klienta – zapraszam na szkolenia!

 

Jeżeli interesuje Cię uzyskanie praktycznej wiedzy dotyczącej skutecznej sprzedaży i profesjonalnej obsługi klienta, zachęcam do skorzystania z mojej oferty szkoleniowej. Dzięki prowadzonym przeze mnie zajęciom możesz poprawić swoją pozycję na rynku pracy i zacząć zarabiać jeszcze więcej.

 

Dostępne szkolenia nauczą Cię technik perswazji i negocjacji w sprzedaży, dowiesz się, jak poznawać potrzeby Klientów i radzić sobie z ich obiekcjami, wykorzystując zasady perswazji i socjotechniki. Otrzymasz kompletną wiedzę dotyczącą prowadzenia rozmów z Klientami i dowiesz się, jak budować z nimi opartą na zrozumieniu i zaufaniu więź, by zadbać jednocześnie o profesjonalny wizerunek firmy.

 

Aktualne terminy szkoleń w temacie: sprzedaż i profesjonalna obsługa Klienta można znaleźć już teraz na mojej stronie internetowej.

Perswazja w sprzedaży – czyli aktywna i skuteczna sprzedaż

O skuteczności sprzedaży decyduje nie tylko dostępny towar czy usługa, ale również to, w jaki sposób zostaną one zaprezentowane potencjalnemu Klientowi. Bez wiedzy w tym zakresie trudno osiągnąć zamierzone cele sprzedażowe, dlatego warto poznać klucz do aktywnej i skutecznej sprzedaży – porady, które sprawdzają się niezależnie od branży.

 

Jak przekonać Kupującego?

 

Perswazja w SprzedażyTam, gdzie sprzedawca ma możliwość wpływania na decyzje Klienta, wkracza w życie perswazja. Perswazja to sztuka przekonania kogoś do określonych racji. Różni się jednak od manipulacji, ponieważ perswazja polega na przekonaniu osoby do podjęcia takiej decyzji, która nie będzie dla niej w późniejszym czasie szkodliwa. Dzisiaj z perswazją można spotkać się na każdym kroku – jest ona obecna w środkach masowego przekazu, na przykład w reklamach, dlatego perswazja w sprzedaży jest już czymś powszechnie spotykanym. Gdy zna ją konkurencja, warto poznać ją też samemu, aby móc jej dorównać i prześcignąć ją.

 

Istnieją różne techniki perswazyjne, które dobierane mogą być w zależności od sytuacji czy efektu, jaki pragnie się osiągnąć. Poznanie ich pozwala na łatwiejsze przekonanie Klienta do podjęcia decyzji zakupowej, dlatego każda osoba pracująca w handlu, która chce odnosić sukcesy, może dzięki nim sporo zyskać – nie tylko na obecnie zajmowanym stanowisku, ale również może stać się bardziej atrakcyjnym kandydatem dla innych pracodawców, poprawiając swoją sytuację na rynku pracy.

 

W działaniach perswazyjnych stosuje się trzy główne techniki, poprzez które można oddziaływać na odbiorcę:

 

 • zachęcenie Klienta do zajęcia określonego stanowiska w związku oraz podjęcia danego działania
 • wskazywanie na pożądane oceny i interpretacje dotyczące sytuacji
 • racjonalne uzasadnianie prawidłowości prezentowanych poglądów, na przykład poprzez statystykę, fakty naukowe

 

Dzięki odpowiedniemu zastosowaniu tych technik sprzedawca jest w stanie wywołać u odbiorcy określony efekt – razem, poprzez dyskusję, mogą dojść do konsensusu, co pozwala na pozytywne zamknięcie sprzedaży w wyższej liczbie przypadków niż wtedy, gdy nie zastosowałoby się takich technik sprzedażowych.

 

Poznaj tajniki aktywnej sprzedaży przez perswazję

 

Znajomość technik aktywnej sprzedaży jest przyszłościową inwestycją dla każdego pracującego w handlu. Poznawanie technik perswazji można traktować jako cześć rozwoju osobistego – przydadzą się one nie tylko w pracy. Poznanie, jak działa perswazja w sprzedaży, pozwala na uzyskanie bardzo dobrych rezultatów – także w sytuacji, gdy Klienci mają obiekcje, dlatego też dokonanie sprzedaży nie jest tak łatwe jak u tych Klientów, którzy są już wstępnie przekonani do dokonania decyzji zakupowej.

 

Jeżeli chcesz poznać tajniki wywierania wpływu w sprzedaży, aby szybko i skutecznie przekonać każdego do praktycznie wszystkiego, zapraszam serdecznie do zapisania się na organizowane przeze mnie szkolenia dotyczące aktywnej sprzedaży. W ich trakcie poruszam szeroką gamę kwestii pomocnych w prowadzeniu skutecznych działań w handlu.

Program szkolenia:

1. Jak budować więź z Klientem?

• Twoi Klienci są egoistami – i bardzo dobrze, bo konkurencja o tym zapomina
• Jak odkryć prawdziwe potrzeby Klienta i sprzedawać więcej?
• Mów zawsze tak jak pragnie Cię słyszeć Klient


2. Prezentacja, czyli nie prezentuj dla poklasku, sprzedawaj dla zysku

• Nie sprzedawaj płynu do spryskiwacza motocyklistom, czyli strzelaj zawsze do celu!
• Drobnica nie interesuje nawet Twoich Klientów, czyli co można zrobić aby zwiększyć wartość zamówień?
• Poznaj najważniejsze pytanie sprzedaży i spraw by Klient sam sprzedał sobie Twój produkt!

3. Jak radzić sobie z obiekcjami Klientów?

• Zastrzeżenia Klienta zamieniaj w jego zamierzenia!
• Poznaj najgłupsze pytanie sprzedawców i zostaw je konkurencji!
• Jak zamienić NIE w TAK?

4. Jak aktywnie zamykać sprzedaż?

• Nie przegap tego subtelnego sygnału gotowości do podpisania umowy!
• Oczywiste, oczywistości kosztują firmę żywe pieniądze.
• Szukaj innej pracy jeżeli tego nie umiesz!

5. Wywieranie wpływu w sprzedaży

• Nieposkromiona radość kupowania, to prostsze niż myślisz
• Najkrótszy kurs perswazji, czyli jak za pomocą jednego zdania przekonać każdego do wszystkiego.
• 67% skutecznych negocjacji tak się zaczyna, sprawdź czy też tak robisz!

Zamów szkolenie Aktywna Sprzedaż


Imię:*
Firma:
Numer telefonu:*
Adres email:*
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu rekrutacji na szkolenie.