Perswazyjne negocjacje, czyli dlaczego tylko niektórzy negocjatorzy odnoszą spektakularne sukcesy, podczas gdy innych spotykają sytuacje patowe?

Trening negocjacji – intensywne szkolenie z negocjacji

21 i 22 czerwca 2018
Warszawa, ul. Żytnia 32a/9

Efekt szkolenia: Potrafisz planować, prowadzić oraz w produktywny sposób zamykać negocjacje zgodnie ze swoimi celami i oczekiwaniami. Potrafisz radzić sobie z manipulacją ze strony Partnerów negocjacji oraz potrafisz skutecznie i etycznie wywierać wpływ na Partnerów negocjacji.

Program szkolenia:

Negocjacje w Sprzedaży – Metody i Techniki Negocjacji

 

Negocjacjami nazywa się dwustronny proces komunikacji, którego głównym celem jest osiągnięcie porozumienia pomiędzy dwoma stronami w sytuacji, gdy przynajmniej jedna z nich nie zgadza się z danym rozwiązaniem sytuacji. W procesie negocjacji strony poszukują wobec tego najlepszych metod w dojściu do porozumienia.

 

Negocjacje w Sprzedaży - PorozumienieObecnie negocjacje posiadają różnorodne zastosowanie – wykorzystywane są między innymi w polityce i biznesie, a także jako negocjacje w sprzedaży, które skoncentrowane są na zbudowaniu takiego kontaktu z Klientem, który pozwoli na osiągnięcie zamierzonych celów. Negocjacje są zatem bardzo szeroko używane, także w codziennych sytuacjach. Jednak tylko niektórzy posiadają wiedzę, jak osiągnąć skutecznie zamierzone cele.

 

Istnieją różne metody i techniki negocjacji oraz style negocjacyjne, które różnią się pomiędzy sobą potencjalnymi korzyściami, ograniczeniami oraz przewidywanymi zyskami. Kluczem do uzyskania zadowalających wyników negocjacji jest zatem dobranie najlepszej metody postępowania dostosowanej do danej sytuacji, partnera negocjacji i celu. Nadmienić trzeba że profesjonalna obsługa klienta charakteryzuje się właśnie używaniem technik negocjacji w kontakcie z kontrahentami

 

Fazy negocjacji prowadzące do osiągnięcia porozumienia:

 

  • przeprowadzenie analizy i oceny sytuacji wraz ze zdefiniowaniem problemu, korzyści i interesów obu stron i wyselekcjonowaniem możliwości osiągnięcia porozumienia

  • planowanie, które służy przygotowaniu planu działania i wyboru priorytetów

  • negocjacje polegające na wspólnym poszukiwaniu dróg do osiągnięcia celu i prowadzące do porozumienia stron

 

W trakcie negocjacji można jednak napotkać na różnego rodzaju problemy, które utrudniają osiągnięcie porozumienia. Wśród tych problemów znajdują się między innymi różnice w postrzeganiu faktów, trudności komunikacyjne, brak aktywnego słuchania Partnera.

 

Dobry negocjator będzie wobec tego wiedział, w jaki sposób dążyć do sukcesu poprzez skuteczne, a przy tym etyczne wywieranie wpływu na Partnera negocjacji nawet wtedy, gdy negocjuje z silniejszym Partnerem, który może również stosować różne metody manipulacji.

 

Negocjacje w SprzedażyJak nauczyć się skutecznie negocjować?

Niektórzy rodzą się z umiejętnościami pozwalającymi im na prowadzenie skutecznych negocjacji, ale umiejętności te mogą być również zdobyte – dzięki temu każdy z nas może stać się fachowym negocjatorem. W sprzedaży znajdują się różne książki poświęcone tematyce negocjacji. Warto zainwestować w siebie i wziąć udział w profesjonalnym kursie negocjacji, który przekaże kompleksowe i pomocne informacje nie tylko w teorii, ale również w praktyce.

 

Każdego, kto chce nauczyć się negocjować skutecznie, poznać najbardziej efektywne metody i techniki negocjacji i unikać popularnych błędów, zapraszam na prowadzone przeze mnie szkolenia. Dzięki moim szkoleniom perswazyjnych negocjacji możesz dowiedzieć się, jak planować, prowadzić i zamykać negocjacje zgodnie ze swoimi oczekiwaniami, a także jak poradzić sobie z manipulacją ze strony Partnerów negocjacji i wywierać na nich wpływ.

 

Zapraszam do zapoznania się z aktualnymi terminami szkoleń w temacie metod i technik negocjacji w sprzedaży.

 

Program szkolenia:

1. Zanim zasiądziesz za stołem, czyli czym są negocjacje?

• Indywidualna teoria negocjacji, czyli czym są dla Ciebie negocjacje? Sprawdź czy przypadkiem nie strzelasz sobie w kolano?
• Po co negocjujemy? Cele i motywy negocjacji
• Style negocjacyjne – korzyści, ograniczenia, przewidywanie zysków

2. Przygotowanie do negocjacji, czyli dlatego tylko niektórzy negocjatorzy odnoszą spektakularne sukcesy, podczas gdy innych spotykają sytuacje patowe?

• Poznaj najczęstsze błędy negocjatorów i zostaw je konkurencji
• Planowanie negocjacji (BATNA, ZOPA, granica ustępstw), czyli jak poczuć się pewniej, gdy nie czujesz się pewnie i jak nie czuć się zbyt pewnie, gdy czujesz się pewnie?
• Kiedy nie negocjować? Sprawdź kiedy z czystym sumieniem możesz odstąpić od negocjacji?

3. Prowadzenie negocjacji, czyli jak zyskać najwięcej?

• Najważniejsze pytanie negocjacji, czyli jak ustalać obszar zgody i konfliktu w negocjacjach?
• Jak prowadzić negocjacje cenowe?
• Jak ustalać zasady współpracy?
• Jak produktywnie zamykać negocjacje?

4. Manipulacja i wywieranie wpływu, czyli jak sobie radzić w sytuacjach trudnych?

• Jak radzić sobie z typowymi taktykami negocjacyjnymi?
• Jak negocjować z silniejszymi Partnerami?
• Jak korzystać z mowy ciała i psychologii perswazji by zyskać więcej?
• Asertywność w praktyce negocjatora

Dodatkowo:

• Syndrom myślenia grupowego – jak rozpoznać i w porę uniknąć tego najczęstszego wewnętrznego zagrożenia dla zespołów negocjacyjnych?
• Jak strategia planowania Adama Małysza może mi pomóc w negocjacjach?
• Jak prosta zmiana ustawienia krzeseł radykalnie zmienia przebieg negocjacji?

W trakcie szkolenia oprócz licznych ćwiczeń bierzesz udział w 4 symulacjach rzeczywistych negocjacji. Na życzenie grupy symulacje mogą być rejestrowane na video i na bieżąco omawiane.


Podobała mi się umiejętność trenera podania przykładu dowolnej techniki w każdej chwili, sytuacji w dowolnym temacie. Fajne były konkretne propozycje, narzędzia, sugestie, dzielenie się wiedzą, doświadczeniem. 5 etapów perswazji.
Marcin, właściciel firmy
Szkolenie było bardzo ciekawie prowadzone, nauczyło mnie wiele nowych rzeczy. Ciekawa forma przekazu wiedzy, scenki, efekty zaskoczenia, filmy, ciekawostki z życia. Szkolenie nie było w formie wykładu.Piotr, inżynier
Podobało mi się, że to że były to zajęcia praktyczne, a nie tylko sucha teoria. Przykłady były poparte przykładami z życia. Podobało mi się pokazanie jak w swobodny sposób rozmawiać z klientem, jak analizować jego potrzeby w subtelny sposób.Anna, specjalista ds. obsługi klienta
Całe szkolenie było super, wartościowe były przykłady z Twojego doświadczenia. Zastosuję techniki perswazji, nie tylko w pracy, ale też w życiu prywatnym. Podobało mi się, że mówiliśmy o etycznej perswazji.Elżbieta, kierownik działu obsługi klienta

 

Termin i koszt szkolenia:

Termin szkolenia: 21 i 22 czerwca 2018
Godziny szkolenia: 9:00-17:00
Miejsce szkolenia: Pracownia szkoleniowa, ul. Żytnia 32a/9

984 PLN brutto (800 zł netto) do 15 marca 2018 (zgłoszenie i opłata),
1084 PLN brutto(881,30 netto) po 15 marca 2018 (zgłoszenie i opłata).
Przy zgłoszeniu 2 osób – rabat 10% dla każdego uczestnika
Przy zgłoszeniu 3 osób – rabat 15% dla każdego uczestnika
Przy zgłoszeniu na dwa szkolenia otwarte rabat 10 % na każde szkolenie dla każdego uczestnika

Zapisz się na szkolenie Perswazyjne Negocjacje


Imię i nazwisko:*
Adres email:*
Numer telefonu:*
Chcę fakturę VAT
Firma:
NIP:
Ulica:
Kod i miejscowość:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu rekrutacji na szkolenie.

Pozdrawiam Cię serdecznie i do zobaczenia na szkoleniu,

Bartłomiej Stolarczyk

Bartłomiej Stolarczyk